Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize edici” için kullanılan bir kısaltmadır. Bu alanda  başlıca hizmetlerimiz şunlardır:

 • Site içeriğinizin veya yapınızın incelenmesi
 • Web sitesi geliştirme konusunda teknik çalışmalar
 • İçerik geliştirme desteği
 • Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetilmesi
 • Anahtar kelime araştırma
 • SEO eğitimi
 • Türk ve Dünya pazarlarında uzmanlık.

Google da İlk Sayfada çıkmak

Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a “öncelikli gönder” hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında, bir siteyi doğrudan Google’a göndermenin tek yolu Google’ın URL Ekle sayfasını kullanmak veya bir Site Haritası kullanmaktır.
Site Haritası oluşturma ve gönderme
Site Haritası, sitenizde başka türlü Google’ın bulamayacağı sayfaları Google’a bildirmenin bir yoludur. En basit ifade ile, bir Site Haritası, web sitenizdeki sayfaların bir listesidir. Site Haritası oluşturup göndererek, Google’ın normal tarama işlemiyle keşfedemeyeceği URL’ler de dahil olmak üzere sitenizdeki tüm sayfalardan haberdar olmasını sağlanacaktır.

Google Adwords Nedir?

Adwords Google’ın küçük ve büyük ölçekli işletmelerin, ürün ve hizmetlerini Google’da ve Google ortak web sitelerinde tanıtabilmelerini sağlayan internet reklamcılığı ürünüdür. 3Dsen & 3Dmeks Animasyon modelleme ve tasarım olarak kurumsal firmalar için google reklamları hizmeti veriyoruz.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Öncelikle reklamlarınızı oluşturup işletmenizle alakalı anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri seçeriz. Daha sonra reklamlarınız Google’da ve ortak web sitelerinde görünür.

Kullanıcılar anahtar kelimelerinizden birini kullanarak Google’da arama yaptığında, reklamlarınız arama sonuçlarının yanında veya üzerinde görünür.

Böylece zaten sunduğunuz ürün veya hizmetle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz. Potansiyel müşterilerinizi anında yakalarsınız. Kullanıcılar reklamınızı tıkladıktan sonra web sitenizi ziyaret eder. Web sitenizde herhangi bir şey satın alabilir, sipariş verebilir veya sizinle ilgili daha fazla bilgi edinebilir.

Reklamlarım Nerede Görünür?

Google Reklamları Google arama sonuçları sayfasındaki arama sonuçlarının üzerinde ve sağ tarafında görünür. insanlar reklamınızı tıklar ve işletmenize bağlanır.

Firmanızı, şirketinizi ve ürünlerinizi tanıtabileceğiniz en etkili reklam yöntemi olan Google Reklamları özel bir sistem ile izlenir. Arka arkaya yapılan tıklamalar bir algoritme sistemi ile sürekli kontrol edilir. Böylelikle hileli tıklamalar faturalandırılmaz.

Googleda Reklam Vermek

Google’da reklam vermek için bir web siteniz olması gereklidir. Çünkü Google reklamları tıklama yöntemi ile çalışmaktadır. Vereceğiniz reklama bir bağlantı linki eklenir. Hedeflediğiniz anahtar kelimeyi google arama motoruna giren ziyaretçiler reklamlarınız ile karşılaşır, reklamlarınıza tıklar, web sitenize bağlanır. Web sitenizdeki içerik ile reklamınız doğru orantılı ise müşterileriniz sizinle iletişime geçer.

Adwords’ün Avantajları?

 • En etkili ve en ucuz reklam yöntemidir.
 • Ürünlerinizin satışını internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Günlük bütçenizi siz belirlersiniz.
 • Reklamlarınızı belirlediğiniz diller ve coğrafi bölgelerde yayınlanır.
 • Sadece reklamlarınız tıklama aldığınızda ödeme yaparsınız.
 • Reklamlarınız siz istediğiniz gün ve saatlerde yayınlanır.
 • Google reklamları sadece ürünlerinizi satmak istediğiniz müşterileri size ulaştırır.
 • Google reklamlarında, reklam gösterimlerinde kesinlikle hiçbir ücret ödemezsiniz.
 • Dünya’nın her yerinden müşterileriniz size ulaşabilir.

Fiyatlandırma

Google Reklamları bir TBM (tıklama başına maliyet) ile hesaplanır. Reklamlarınız bir açık arttırma yöntemi ile gösterime girer. Bu gösterimde en fazla TBM rakamı ödeyen en üst sırada çıkar.

Google Reklamlarının anahtar kelimelere göre TBM oranları değişkenlik göstermektedir. Müşterilerinizin sizin sitenize ziyaret edebilmeleri için seçeceğiniz anahtar kelimeler çoğunlukla 0,10 TL – 2 TL arasında değişmektedir. Bazı anahtar kelimeler ise 2 TL’nin de üzerine çıkmaktadır. Bu rakam tamamen açık arttırma sistemindeki rekabete göre değişkenlik göstermektedir.

 

Bunları Biliyormusunuz?

Düşük Fiyatlara Yüksek Gösterimler: İnternette bir çok firma Google Reklam hizmeti vermektedir. Bu firmaların bir çoğu daha az fiyat ile daha fazla gösterim garantisi vermektedir. Ancak Google Reklamlarında daha az fiyat ile daha fazla gösterim çok büyük bir dez avantajdır. Çünkü reklamınız düşük TBM oranları ile daha fazla tıklanır ama anasayfanın en altında yayınlanır. Bu durumda siz google reklmlarından gelen müşterilerin gözünde reklam sıralamalarında üst sıralarda çıkan firmalardan daha küçük bir firma imajı verirsiniz.

Google Adwords Raporlarını İsteyin: Hangi firmadan Google Reklam Hizmeti alıyorsanız alın mutlaka adwords raporlarınızı isteyin. Bu sizin en tabii hakkınızdır. Bu raporlar ile reklamlarınızın gerçekten yayınlanıp yayınlanmadığını, hangi sıralamalarda görüntülendiğinizi, reklamınızın kaç defa gösterime girdiğini, kaç defa tıklama aldığınızı görebilirsiniz.

Bedava Adwords Reklamı: Eğer Google Reklamları için anlaşacağınız bir firma size “Sizden hiç bir ücret talep etmiyoruz, biz google ile beraber çalışıyoruz..” gibi sözlerle yaklaşırsa o firmadan direk uzak durun. Çünkü bu firma size baştan yalan söylemiş olur. Hiç bir firma ya da kişi bir ücret almadan bedava google reklamı vermez. Türkiye’de ortalama olarak %15 – %40 arası reklam ücreti alınır. Çizgi Web Tasarım olarak reklam veren firmalardan %20 komisyon alıyoruz.

Ayrıca Google’un hiç bir firma ile özel anlaşması yoktur. Yani Google reklam yayını yapan hiç bir firmaya ücret ödemez.