3Dsen iç veya dış mimari çalışmalarda isteğe göre 360 derecelik panoramik tur işlemlerinide yapıyoruz. 3D olarak modellediğimiz her yapıda panoramik render hizmeti sunuyoruz.

 

 

Gözle görülebilir her türlü iç / dış mekanın ve etkinliğin bilgisayar ortamında interaktif olarak yukarı / aşağı – sağa / sola olmak üzere 360 derecelik 3 boyutlu bir açı ile izlenmesini sağlayarak bilişim sektöründe devrim yaratan bir uygulamadır.

Örnek çekimlerde görebileceğiniz gibi bir görüntüden diğer bir görüntüye geçmek, örneğin bir dış mekandan butona tıklayarak iç mekana girmek, kolaylıkla mümkün olmaktadır.

Sunduğunuz ürün ve hizmetleri bizzat sizi ziyaret etmiş kadar yakından tanıyabilirler.

Müşterileriniz için çok önemli olan, neye harcama yaptığını bilme ihtiyacına 3D Panoramik teknolojisi en uygun bir biçimde cevap verebilecektir.

Profesyonel Çekim ekipmanlarımız ve fotoğrafçılıkta uzman kadromuz ile yapacağımız çekimlerde ışık, netlik gibi ayrıntıların ön plana çıkması sağlanarak ziyaretçilerin çıplak gözle gördükleri her ayrıntının aynısını sanal tur içerisinde de görmeleri sağlanmaktadır. Normalde panoramik çekimlerde uygulanan teknik çekim yapılacak olan noktada tek bir ışık ayarı yapılarak tüm karelerin aynı ayarda çekimleri yapılarak sanal tur oluşturulmaktadır. Bu teknik ışığın çok olduğu karelerde netliği sağlamakta ama ışığın az olduğu karelerde ise normalden daha karanlık çıkmasına neden olmaktadır. Biz ise çekim yaptığımız noktada ışığın durumuna göre gerektiğinde tüm kareleri ayrı ayrı ışık ve netlik ayarları yaparak çekim yapmaktayız. Bu sayede her noktada net bir görüntü elde etmekteyiz.
Tüm noktaların çekimleri yapıldıktan sonra mekan içerisinde ziyaretçilerin rahatlıkla dolaşabilmeleri ve bulundukları noktayı görebilmeleri için ekranda kat planları ve kat planı üzerinde bulunduğu yeri gösteren noktalar koymaktayız. Kat planı üzerinde her mekanın adı ve tıklandığında mekan içerisine gidecek noktalar mevcuttur. Mekan içerisinde kat planları haricinde de görüntü içerisinde ilerleme noktaları eklenerek ziyaretçilerin tüm mekanı rahatlıkla gezmelerine olanak sunulur.Sanal Tur esnasında müzik çalınabilmektedir. İstenildiği taktirde her mekan için ayrı bir müzik eklenebilmektedir.[

 

Panoramik
Geniş ve kesintisiz bir açıyla sunulan görüntüleri içeren fotoğraflar bu kategoriye girer. Buradaki “geniş açının” formal bir tanımı olmamakla birlikte, genelde insan gözünün gördüğünden (yatayda 160, dikeyde 75 derece) geniş açılar panoramik olarak tanımlanmaktadır. Öte yandan APS makina üreticileri, fotoğrafçılıkta panoramayı tanımlamak için en:boy oranı 2:1 veya daha fazla olan fotoğrafları panoramik olarak kabul etmektedir. Bu etki için geniş açılı lenslerle çekilen fotoğraflar bilgisayarda veya basılırken 2:1 veya daha üzeri oranlarla kadrajlanabileceği gibi, aynı eksende kesintisiz olarak çekilmiş birden fazla sayıda fotoğraf birleştirilerek oluşturulmuş veya özel panoramik fotoğraf makinelerle çekilmiş fotoğraflar da panoramik fotoğraf sınıfına girer.