3D Modelleme

 

3D modelleme günümüz çağı içerisinde vazgeçilmez olmuş bir sunum yöntemidir, dijital platformda, ölçüsel veya doğaçlama olarak var olan 3d max modellemeveya plan aşamasındaki her türlü projeyi realistik olarak görmemizi, sunmamızı ve hatta test etmemize olanak sağlayan, sunum ve pazarlama için biçilmiş kaftan harika bir teknoloji armağanıdır.

3D modelleme hemen hemen her sektörde kullanılabilir bu sektörlere başlıca şu başlıklar altında sınıflandırabiliriz Televizyon ve reklam sektörü, Endüstriyel ürünler ,Film ve animasyonlar, İnşaat yapı ve alt kolları kısacası sunum ve pazarlama üzerine her sektör neredeyse kullanımı mevcuttur. 3D modelleme bir firma veya şahıs için maliyetten tamamen uzak, hiç bir şekilde işci, malzeme tüketimi, zaman, maliyet harcamadan dijital nimetlerden yararlanarak obje veya pazarlanan ürün, proje masrafsız ve gerçekliği birebir taklit ederek hedef kitlenize gözle görülebilen, ifade edilebilir kısacası pazarlanabilir  sunumlar hazırlamanın kısa adıdır.

modelleme3 Boyutlu modelleme aslında bir nevi katı modelleme türüdür. Dünya üzerindeki gördüğümüz her şey geometrik objelerden ibarettir  bu mantık ile olaya yaklaşıcak olur isek dijital platformdada sistem tamemen bunun üzerine kuruludur ve aslında kareler, silindirler, üçgenler, arklar, küreler üzerinde keskin ve oval hatlar oluşturup hamur mantığı ile müdahale ettiğimiz görsellerden elde edilen şeylere model diyoruz, bunun ne olduğu önemli değildir bir araba, bir karakter, bina, ağaç veya isim bile veremediğimiz şeyler tamamen hayal gücüne bağlı her türlü obje yani kısacası oluşturduğumuz objeler modeldir 3D ise (Three Dimension) açılar müdahale edilebilir görünen yüzeylere 3D diyebiliriz genelde bu terim içinde eksenlerden bahs edilebilir Z, Y, X eksenleri :(Dimension) aslında türkçeye yorarsak ileri geri, yukarı aşşağı, sağa sola, yani 3 farklı eksenin zıt yüzleridir.  3D görebilmemizde bakış açıları ile alakalıdır bunada perspektif diyoruz 3 farklı ekseni gördüğümüz açılarada perspektif bakış diyebiliriz.
Yukarıda bahsettiğimiz konuyu anladıysak aslında 3d modelleme ve teknolojik bir harikadır hali hazırda fark etmesekde hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Sinema filmlerinde, 3D
tanıtım animasyonları, 3d görsel posterler, hatta satın aldığımız 3d Daire görselleri, 3D mobilya görselleri ve benzeri bir çok ürün veya projeyle hayatımızı kolaylaştıran bir platformdur.

3Dsen 3 boyutlu modelleme ve raf sistemleri bu sektörün ne kadar önemli olduğunun farkında olarak sizelere 3D modelleme, 3D animasyon, 3D mağaza 3d modeldekorasyonu gibi kısacası 3d platformda her türlü proje ve ürünlerini gerçeğe en yakın şekilde  müşterilerinize pazarlama, tanıtma anlamında çözüm ortağınız oluyoruz. Bu anlamda kaliteli ve detaylı şekilde projlerini ürünleriniz 3d modelleme, 3d animasyon, 3d tanıtım ve sunum haline getirene kadar sizlerle birlikte çalışarak sonuca ulaşıyoruz.

Genel anlamda 3d modelleme konusunda profesyonel olarak çözümler sunuyoruz.

Proje ve ürünlerinizi detayları ile bizlerle paylaşın ve neler yapabileceğimize birlikte karar verelim siz ürünlerini sunumlarını daha iyi yapın, müşterilerinizi memnun edin ve kazanın. bizde sizlerin güveninizi ve dostluğunuzu kazanalım.

Bazı örnek çalışmalarımızı aşağıda görebilirsiniz.